Reporty

Druhý letošní Táborský závodu už jsme zvládli

11. června 2012

Po neúčasti na předchozím podniku zde v Táboře, který se tu konal před měsícem, tým PB PEPETONI na 28.RC Rally Tábor již vyrazil a na start se tak 9.6.2012 se svými Lanciemi postavili oba stálí piloti Petr i Káťa. Celkem bylo do závodu s tradičně smíšeným a v sobotu poměrně mokrým povrchem přihlášeno 36 posádek, na které čekalo 10 měřených úseků o celkové délce 5,064km.

 
Vítězem závodu se stal ostřílený pilot Petr Pavlát, který také získal nejvíc (celkem 6) dílčích vítezství v měřených úsecích. V závěru závodu se na něj pokusil zaútočit asfaltový specialista Honza Brich (2 vyhrané RZ), ale jeho útok Petr úspěšně odrazil a nechal tak Honzu na konečném 2. místě. 3. v cíli byl Jirka Hadrava, který vyhrál jeden měřený test. V jedné RZ pak byl nejrychlejší ještě Aleš Horák. Smolařem závodu byl Ondra Němec, který odstartoval výborným 2. časem v RZ1. Do 8. vložky držel ještě 5. místo. V závěru závodu, hlavně v poslední RZ10 ale nabral ztrátu přes jednu minutu, a to ho poslalo až na konečnou 9. pozici.


foto: Embie

Petr se na RZ1 rozjel 13. časem a v průběhu podával celkem vyrovnané výkony, z čehož vytěžil 12 flek v cíli závodu. Jedinkrát se mu dokonce při RZ8 podařilo nakouknout do top 10. Káťa začala velmi pěkným 31. časem v RZ1, v průběhu závodu ale zajížděla časy spíš o 3 až 4 místa horší. Nakonec vybojovala 35. flek 4. mezi juniory. Technika tentokrát fungovala sice bez výkyvů, ale je vidět, že pro ne úplně 100%ní vývoj servis dosti pokulhává výkonnostně. Sice během závodu nenastal žádný technický problém, ale podvozky mají už dost namotáno a potřebovaly by nejspíš důkladný repas. Uvidíme, jestli najde tým dostatek prostředků a energie, aby situaci vylepšil před další m závodem, kterým je až za více než dva měsíce 5. asfaltová RC Rally Soběslav. Doufejme, že poměrně dlouhá letní přestávka poskytne týmu PBP dost prostoru na potřebná zlepšení.


foto: Ondra Němec

kompletní výsledky >>

foto: Šemík >>  |  Embie >>  |  Stan >>  |  Ondra N >>  |  Zden >>  | Ondra D >>

(pj)

FB

« zpět na seznam zpráv | nahoru »